Kas teadsid?
Piiril tehakse sekundite jooksul päringud erinevatesse rahvusvahelistesse infosüsteemidesse, mis annavad koheselt teada, kui piiriületaja on mõnes riigis pahandusega hakkama saanud.
Igal aastal ületab Eesti piiri üle kaheksa miljoni isiku ja üle miljoni sõiduki, mis tähendab, et IT-süsteemide toimimisele on kõrged ootused ning iga kokkuhoitud sekund kulla hinnaga.
Meie osakond vastutab piiri infosüsteemide arenduse ja halduse eest. Professionaalsed piirivalve töötajad ja hästitoimivad IT-süsteemid tagavad selle, et iga piiriületus toimub ladusalt ja kiiresti.
Meie vastutada on, et infosüsteemid piiril toimiksid veatult, st
- toimuks suhtlus nii Euroopa kui ka ülejäänud maailma infosüsteemidega, mis aitavad leida kadunud, varastatud või tagaotsitavaid esemeid/isikuid;
- tõrgeteta süsteem on vajalik tõhusaks ja kiireks piirikontrolliks, kus on tähtis iga kokkuhoitud sekund;
- raskekuritegevuse ja terrorismi ennetamine laeva- ja lennureisijate seas;
- Euroopa teravaimate „silmade“ ehitus, mis tuvastavad, reageerivad ning kontrollivad kõiki piiririkkujaid Eesti, Euroopa ja Schengeni ida piiril.
Meile meeldib selle töö juures võimalus panustada kokkulepitud eesmärkidesse, mis aitavad kaasa Eesti ühiskonna turvalisuse tõstmisele. Me tahame koostöös oma partneritega lahendada probleeme kiirelt ja nutikalt, kohandades oma tööd vastavalt lahendamist vajavatele probleemidele.
Vaata Politsei- ja Piirivalveameti videot politsei taktikalise juhtimise andmekogust.
Video: PPA