SMITi juhiks saab konkursi tulemusel Mart Nielsen, kes asub ametisse 1. augustil. Mart Nielsenil on tehnoloogiavaldkonnas mitmekülgne ja pikaaegne kogemus. Ta on töötanud valdkonnas erinevatel positsioonidel nii riigi- kui ka erasektoris.

„Otsisime SMITile peadirektorit, kes oleks ise valdkonnaga hästi kursis ja kellel oleks samas ka hea juhtimisalane kogemus. Mart Nielsen on tehnoloogiavaldkonnas tegutsenud aastaid ning on juhtinud erineva suurusega meeskondi väikestest tiimidest kuni suurte organisatsioonideni. Usun, et Mardist saab SMITi peadirektorina valdkonna suunanäitaja,“ ütleb Siseministeeriumi kantsler Tarmo Miilits.

„SMIT on Eesti riigi suurim IT-maja, mis vastutab väga oluliste IT-teenuste eest, mis mõjutavad kogu meie ühiskonda. Usun, et Mardi juhtimisel areneb SMIT jõudsalt edasi ning SMITi 370-liikmeline tugev meeskond saab sisse veel parema hoo,“ märgib kantsler, kelle sõnul valiti SMITi uus juht välja Siseministeeriumi korraldatud konkursi kaudu.

„Tänu oma mitmekülgsele teenuseportfellile ja laiale tehnoloogilisele baasile on SMIT olnud minu hinnangul alati üks Eesti põnevamaid IT-organisatsioone. Arvestades, et SMIT tegeleb siseturvalisuse valdkonna IT-arenduse ja -haldamisega, on SMITi tegevus oluline kõikide Eesti inimeste jaoks,“ märgib Mart Nielsen. „Tean, et SMITis töötavad kogenud ja kõrge missioonitundega inimesed, kelle jaoks töö pole lihtsalt töö, vaid midagi enamat. Ma usun, et SMITi missioon päästa ITga elusid kõnetab iga Eesti inimest. Samuti langevad SMITi põhiväärtused kokku minu nägemusega edukast meeskonnatööst,“ sõnab Nielsen.

Mart Nielsen on töötanud AS Ridango, Rail Baltica, Swedbanki, Tele2 ja Baltcomi tippjuhina. Tema juhtida on olnud vastutusrikkad infotehnoloogilised protsessid nii Eestis kui rahvusvahelisel tasandil.

SMIT juhib ja arendab suuri üleriigilisi IT-projekte, alates digitaalsest identiteedist ja biomeetriast kuni tehisintellekti lahenduste katsetamise ja juurutamiseni. Lisaks hoitakse töös igapäevaseid siseturvalisuse IT-süsteeme ning pakutakse haldusalas operatiivset kasutajatuge. SMIT arendab ja haldab siseturvalisusega seotud infosüsteeme Politsei- ja Piirivalveametile, Häirekeskusele, Päästeametile, Sisekaitseakadeemiale ja Siseministeeriumile.

SMIT pakub oma klientidele ka raadio- ja kõnesidet. Inimesed puutuvad SMITi infosüsteemidega märkamatult kokku näiteks siis, kui on vaja helistada hädaabinumbril 112, piiri ületada või isikut tõendavaid dokumente tellida.

Mart Nielsen CV

2021 – 2022 Bertelsmann Group, Arvato Financial Solutions juhtimiskonsultant

2019 – 2020 Ridango, juhatuse esimees

2018 – 2019 RB Rail, juhatuse liige ja CTO

2014 – 2018 Swedbank Group IT, erinevad juhtivad ametikohad

2001 – 2013 Tele2, erinevad juhtivad ametikohad, sh viimased 4 aastat juhatuse liige

1999 – 2001 Levicom Broadband, arendusdirektor ja juhatuse liige

1997 – 1999 Metromedia International Telecommunications Inc, Euroopa ja Kesk-Aasia tehnikadirektor

1993 – 1997 Baltcom Estonia, erinevad juhtivad ametikohad

Mart Nielsen