Tänasest leiab kõik Päästeameti e-teenused uuest ohutusportaalist. Portaal lihtsustab tuleohutuse eest vastutavate isikute, tuleohutusspetsialistide, pottseppade ja korstnapühkijate, pääste ja ennetuse valdkonna vabatahtlike ning kohalike omavalitsuste infovahetust Päästeametiga.

„Riigiga suhtlus kolib aina enam virtuaalmaailma ja on väga oluline, et e-teenused oleksid kasutajatele mugavad. Seni olid kõik Päästeameti e-teenused eraldi ja igaüks isemoodi, mistõttu oli nende leidmine ja kasutamine keeruline. Nüüd on kõik e-teenused mugavalt ja arusaadavalt ühes kohas,“ selgitas ohutusjärelevalve osakonna juhataja Maret Rannala.

Uues Päästeameti ohutusportaalis saab esitada tuleohutusaruandeid, operatiivkaarte, pottsepad ja korstnapühkijad saavad esitada infot küttesüsteemide kohta, saab broneerida aegu inspektorite vastuvõtule ja palju muud. Kasutaja peab ennast autentima ühe korra ning saab seejärel ligipääsu talle vajalikele rakendustele.

SMITi pääste- ja hädaabiteenuste osakonna juhataja Hipe Israel rõõmustab koos arendusmeeskonnaga, et esialgu on ohutusportaalis kaheksa teenust, kuid lähiajal lisandub veel neli. „Uue ohutusportaali tulekuga muutub arendus SMITi vaates veelgi lihtsamaks. Seda suuresti seetõttu, et portaali baasteenused, selle arhitektuur ja kasutajaliidese komponendid on tulevaste uuenduste jaoks juba olemas. Edaspidi on uusi e-teenuseid portaalis lihtsam käivitada ning see vähendab aja- ja rahakulu.“

Inimesed saavad seal kasutada tuleohutuse kalkulaatorit, tutvuda oma küttesüsteemi puudutava infoga ning haldusmenetlusega.

Ohutusportaali töötas välja SMIT koostöös Päästeametiga. Projekti „Päästeameti avaliku ohutusalase teenusportaali ja uute e-teenuste arendamine“ tegevuste elluviimist rahastas Euroopa Regionaalarengu Fond kokku 197 376 euroga.

Ohutusportaal asub siin: https://ohutusportaal.paasteamet.ee/

Ohutusportaali eelvaade