Tänavu septembris toimub esmakordselt Eestis WRC rallietapp. Ralli eduka toimimise nimel näevad vaeva paljud inimesed ning protsessi on kaasatud ka siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT), kirjutab Geenius oma veebiportaalis.

Rally Estonia üks peakorraldajatest Silver Kütt ja SMITi sidevõrkude ekspert Tanel Vinkel ettevalmistustöid tegemas. Foto: Silver Metsatsirk

Kui maailmakuulsad autosportlased peavad veel ootama aega, mil saavad autodega Lõuna-Eesti teedel sõita, siis SMITi tehnikud on kiiruskatsete lõigud juba läbinud ning seda lausa spetsiaalsete mõõtevahenditega varustatud autoga.

SMITi ja Rally Estoniat seob kõige enam koostöö raadio- ja võrguside osas. Koostöö käigus on SMITi ülesandeks ralli käigus enda klientidele, kelleks on politsei- ja piirivalveamet, päästeamet ja kiirabi, tagada stabiilne raadio- ja võrguside. 

“Meie otsene ülesanne on tagada ralli side kiiruskatsete ja ralli juhtimiskeskuse vahel. Selline lahendus on kõige tõhusam, sest sama raadiosidevõrku kasutavad ka kõik operatiivtöötajad ja nii on tagatud kiire infovahetus korraldajate, operatiivtöötajate ja juhtimiskeskuse vahel. Kuna suur osa kiiruskatsetest toimub suurtest asulatest ja maanteedest eemal ning vahemaad ralli juhtimiskeskuse ja rajajulgestajate vahel ulatuvad kuni 60 km-ni, siis ei saa lootma jääda tavakasutajatele mõeldud kõne- ja andmeside lahendustele,” ütles SMITi sidevõrkude ekspert Tanel Vinkel. Tema sõnul on sellisteks suuremahulisteks üritusteks kõige turvalisem variant tervet riiki kattev SMITile kuuluv raadiosidevõrk ESTER.

SMIT seab üles staabid ja süsteemid, mis tagavad sujuva infovahetuse politsei ja päästjate jaoks, et neil oleks ajutisel töökohal sama mugav inimeste turvalisuse eest hoolitseda nagu ka oma igapäevatöös.

“Kuna kiiruskatsed toimuvad hajutatult üle mitme maakonna Lõuna-Eestis, kaardistasime planeeritavate kiiruskatsete ja võimalike päästemasinate liikumisteid. Lisaks aitame korraldajal leida rajajulgestajatele parimad asukohad – reljeefne maastik ja tihe mets mõjutavad raadiolevi olemasolu. Koostöös saame vastavalt kehtivatele reeglitele ja levi kaardistamisele leida parimad võimalikud kohad ja tagada seeläbi turvalise ja katkematu side,” kirjeldas SMITi lõuna regionaalgrupi IT-tehnik Silver Metsatsirk.

Loe lähemalt siit: digi.geenius.ee/rubriik/uudis/wrc-ralli-eduka-toimimise-nimel-eestis-naeb-vaeva-ka-siseministeeriumi-it-arenduskeskus/